Filistin İSLAMİ CİHAD Hareketi İç Seçimleri Tamamladı

Filistin İslami Cihad Hareketi’nin Gazze’deki liderlerinden Nafiz Azzam, hareket içerisinde gerçekleştirilen seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

İslami Cihad Hareketi’nin Gazze’deki liderlerinden Nafiz Azzam, bugün yaptığı açıklamasında genel sekreterlik görevi dışındaki iç örgütlenmeyle ilgili seçimlerin tamamlandığını belirterek “Biz İslami Cihad olarak hareketin iç örgütlenmesiyle ilgili seçimleri, basına paylaşmayı tercih etmiyoruz. Seçimler daha önce de yapıldı, gelecekte de yapılacaktır. Fakat şuan ki seçimlerle ilgili bir paylaşımda bulunmayacağız. Seçimler, hareketin iç nizamını organize eden bir icraat olarak kalacaktır” dedi.

GÖZAT  İslami Cihad: Her Seçenek Masada

Seçimlere genel sekreterlik görevinin dahil edilmediğini belirten Azzam “Genel sekreterlik görevi, seçimlerin kapsamında değil. Bu görev, 20 yıl önce şehid olan Fethi Şikaki’den devralan Ramazallah Şallah’ta kalacaktır” dedi.

İslami Cihad Hareketi’nin kurucu lideri Fethi Şikaki, 26 Ekim 1995 tarihinde Libya’dan Suriye’ye dönüş yolunda uğradığı Malta’daki Mossad ajanları tarafından kurşunlanarak şehid edilmişti.