Filistin, İslam Alemi İçin Vahdet Ekseni!

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad Nehale, 35. Uluslararası İslami Vahdet Konferansı’nda yaptığı konuşmada, Filistin ve Kudüs’ün İslami vahdetin eksenini teşkil ettiğini vurguladı.

Nehale, çeşitli Kurani ve tarihi ebadıyla Filistin’in ümmetin sarılması gereken sağlam bir ip olduğunu kaydetti. Nehale, ABD önderliğindeki Batı’nın İslam ümmetine karşı düşmanca hücumuna işaretle; bu saldırıları bertaraf etmenin yolunun mızrağın ucu olan Siyonist rejim ile mücadele etmek, Filistin direnişine destek vermek, güçler ve imkanların Filistin’i özgürleştirmek için birleştirmek olduğunu ifade etti.

İslami Cihat Genel Sekreteri, sözlerinin devamında İran İslam Cumhuriyeti’ne sürekli ve kapsamlı desteğinden dolayı teşekkür ederek, İran İslam Cumhuriyeti’nin İslam Devrimi’nden beri,  siyonist işgaliyle mücadele ve direnişin sürmesi için kabiliyetlerinin artmasında önemli ve bariz rolü olduğunu ifade etti.

Nehale ayrıca,  Allah’ın Müslümanlar’ın Mescid-i Aksa’ya girişi ve siyonizm projesinin etkisizleştirilmesine dair vadesinin gerçekleşmesi için Filistin’in İslami vahdetin pusulasını oluşturduğunu vurguladı.