Filistin İntifada Konferansı, İslam Dünyasının Birliği İçin Fırsat

İran Dışişleri Bakan Danışmanı Hüseyin Şeyhul İslam, Tahran’da düzenlenecek olan “Filistin İntifadası’na Destek Konferansı”na işaret ederek, “İstikbar dünyası ve onlara hizmet edip Siyonistlerle aynı yönde adım atanlar, Filistin meselesinin İslam dünyasının gündemine gelmesini istemiyor, bu yüzden bölgedeki etnik ve mezhep çatışmalarını ortaya çıkardı” açıklamalarında bulundu.

Şeyhul İslam, Tahran Konferansı’nın tüm ülkelerin Filistin’e destek cephesine katılmaları için büyük bir fırsat olduğuna değinerek, bu etkinliğin tüm İslam dünyasını Filistin konusu üzerinde birleştireceğini bildirdi.

Dışişleri Bakan Danışmanı, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Bu konferansa davet edilen konuklar da geçen toplantılara göre daha üst rütbelere sahipler ve eski konferanslara nazaran meclis başkanları ve yardımcıları, dışişleri komisyon başkanları ve genel olarak daha büyük heyetlerin katılımını görüyoruz.

İranlı diplomat son olarak, “Direniş hareketi tüm gücüyle devam ediyor ve tüm terörler ve komplolara rağmen direniş cephesinin zaferleri tüm bölgeyi etkisi altına almıştır. Böylece Tahran Konferansı’nı en iyi ve güçlü şekilde düzenleneceğini umut ediyoruz ve aynı zamanda burada varılan sonuçların takip edilmesini umuyoruz” ifadelerini kullandı.