Filistin İçişleri: Siyonist Rejimin, Gazze’ye Defalarca Saldırdı

Gazze Şeridi’ndeki Filistin İçişleri ve Güvenlik Bakanlığı Sözcüsü İyyad El-Bezm bugün yaptığı açıklamada, Siyonist rejim ordusunun hava saldırılarında, Filistinliler’in tarım arazilerinin hedef alındığını ve 2 Filistinli’nin de yaralandığını duyurdu.

Gazze’deki güvenlik kaynakları da, işgal ordusunun dün akşam saatlerinde 19 hava saldırısı düzenlediğini ve saldırıların 15’inin Eş-Şucaiyye Mahallesi’nin doğusundaki bir yeri, diğer saldırıların ise Et-Taaka bölgesinin doğusundaki iki gözetleme noktası ile Er-Ris Dağı’nı hedef aldığını ifade etti.

İşgal ordusu dün öğle saatlerinde Gazze Şeridi’nde çeşitli hedeflere yönelik başlattığı top atışını ve hava saldırılarını akşam saatlerinde de sürdürdü.

İslami Direniş Hareketi Hamas, Gazze Şeridi halkını hedef alan saldırıların devam etmesine izin vermeyeceğini bildirdi. Hamas sözcülerinden Abdullatif El-Kanua, dün yaptığı açıklamada, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırıların ve gerginliğin tırmanmasının olası sonuçlarından işgal rejiminin sorumlu olduğunu söyledi.

El-Kanua, işgal rejiminin iç sorunlarını dışarıya taşımak amacıyla Gazze Şeridi’ne saldırdığını belirterek, işgal ordusunun saldırılarına verilecek karşılığın Filistinli gruplarla birlikte belirleneceğini açıkladı.