FİLİSTİN Heyetinden SURİYE’ye Ziyaret

Suriye Dışişleri Bakan yardımcısı Faysal Mikdad Suriye’yi ziyaret eden İzam el-Ahmet liderliğindeki Filistin heyeti ile yaptığı görüşmede; Suriye hala Filistin konusunu Arap Dünyasının en önemli konusu olarak görmektedir ve bu tutum, Suriye’nin son yıllarda karşı karşıya kaldığı tüm çıkmazlara rağmen değişmemiştir.

Suriye, Filistin halkının haklarına özellikle de hükumet kurma ve topraklarına geri dönme haklarını savunmakta ve Yüzyıl Anlaşması başta olmak üzere Filistin konusunun unutulmasını amaçlayan her türlü plana karşı çıkmaktadır.

Bu planların başarısızlığa uğramasının tek garantisi Filistin halkının haklarını alma konusundaki kararlılığı ve bu konuda geri adım atmamasıdır, ifadelerini kullandı.

Faysal Mikdad daha sonra, Suriye’nin geleceğini tayin eden bu çıkmazlara karşı Filistin halkını desteklediğini belirtti.

Filistin halkının selamını Suriye’ye getirdiklerini belirten El-Ahmet ayrıca; Suriye’nin Filistin halkı için güçlü ve başarılı bir destekçi olduğunu ve Filistin konusunun unutulmasını amaçlayan bu planlar karşısında haklarını korumaya devam edeceğini belirtti.