Filistin Halkına Yapılanlara TARİH ACIMAYACAK!

Hamas lideri Bedran bugün yaptığı açıklamada, “Siyonist rejimin bugüne kadar hiç durmayan tutuklama, ev yıkma, yurdundan etme gibi cinayetleriyle büyük bedeller ödeyen Filistin halkını bugün ahlaksızca cezalandırmamız makul müdür? Tarih bunlara acımayacağı gibi, halkını savunmak için kahramanca ve onurluca bedeller ödeyen ve tutumlar sergileyenleri de unutmayacaktır” dedi.

Bedran açıklamasında, “Filistin halkı işgale karşı direniş hakkını kullanmakta ve Filistin hakkı için eliyle savaşmaktadır. Kadınlar, çocuklar, gençler ve yaşlılar meydanda direnmektedir. Bu Filistinlilerin onurlu tablosudur. Gazze’deki halkımız her kesimden her türlü destek, takdir ve saygıyı hak etmektedir. Onların daha çok yaptırım, kuşatma ve baskıyla tehdit edilmeleri ahlaki ve insani olarak makul değildir” ifadesini kullandı.

Hamas lideri, “Adam gibi adamların meydanda gösterdikleri azim ve kararlılık Filistin halkının Siyonist cinayetler karşısında ne kadar güçlü durduğunu gösteriyor. Dün Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşlerinde aralarında çocukların da olduğu 7 kişi şehit oldu. Bu düşman sadece direniş, güç ve kuvvet dilinden anlar” hatırlatmasını yaptı.