FİLİSTİN Halkı, Temsilcilerini SEÇİM İle Belirler

Filistin kurumlarını sağlıklı bir şekilde inşa etmenin tek yolunun seçimler olduğuna dikkat çeken Duveyk, diğer yolların anayasaya darbe anlamına geldiğini söyledi.

Duveyk, yayınladığı bildiride, bölünmüşlük halinin devamının ve Gazze Şeridi’ne yönelik yaptırımların artmasının, Filistin kurumlarının oyuna alet edilerek tek bir tarafın lehine kullanılmasının Filistinlileri güçlerini azaltacak bir mayın tarlasına düşürdüğünü ifade etti.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ı anayasaya bağlı kalmaya davet eden Duveyk, Filistin Parlamentosu’nu hedef alan her türlü kararın geçersiz olduğunu söyledi.

Filistin davasının Yüzyılın Anlaşması gibi büyük komplolarla karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Duveyk, birlik ve bütünlüğü sağlayacak milli bir strateji benimsenmesi gerektiğini bildirdi.

Duveyk, Filistin Yönetimi’ne ve Filistin Kurtuluş Örgütü’ne çağrıda bulunarak, Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımların kaldırıldığını ilan etmelerini istedi.

FKÖ Merkez Konseyi’nin bugün toplanması bekleniyor. Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Merkez Konseyi’nden Filistin Parlamentosu’nu feshetmesini talep etmişti.