FİLİSTİN Halkından MÜSLÜMAN Yöneticilere TEPKİ

Son günlerde yaşanan gelişmeler Filistin Davasının liderlik seviyesinde İslam Aleminde ne kadar da mazlum durumda olduğunu tekrar gözler önüne serdi.

Bizzat Siyonist İsrail ile ilişkileri olan ülkeler, resmi ilişkileri yokmuş gibi görünüp gizli işbirliği yolunu sürdürenler veya görünüşte İsrail’e karşı olan ama bir yandan da onunla işbirliği yapanlar gibi her türlü ihanet örneğinin görüldüğü bir tablo ile karşı karşıyayız.

Filistin Halkı da son haftalarda bu ihanetin rahatsızlığını yüksek düzeyde yaşadı. Çünkü Siyonist Rejim Mescidi Aksa zulmünü bazı Müslüman liderlerle bizzat organize ettiği ve genel anlamda da bu liderlerin sessizliğinden cesaret aldığı gerçeği Filistin Halkını daha da rahatsız etmişti.

Filistinliler bu bağlamda Müslüman liderlerin suskunluğunu birçok platformda protesto etti ve başta Suudi Arabistan, Ürdün, Mısır ve Filistin’deki Mahmud Abbas gibi El-Fetih yöneticileri olmak üzere Siyonist rejim ile olan işbirliği faaliyetlerini kınayarak bunları Filistin’e ihanet olarak nitelediler.

Netenyahu’nun özelinde tüm Siyonistlere karşı direnişi sürdüreceklerini ifade eden Filistinliler öncelikle Suudi Hanedanını, Ürdün Kralı Abdullah’ı, Mısır’ın darbeci lideri Sisi’yi ve Mahmud Abbas’ı işbirlikçi ilan ederek bu yönetimlerin bir an önce devrilmeleri gerektiğini vurguladılar.