Filistin Halkı, İşgal Bitene Kadar Direnecek!

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım, Batı Yaka’da Yahudi yerleşimi faaliyetlerinin artmasının güvenlik koordinasyonuna son verilmesinin zorunlu olduğunu gösterdiğini söyledi.

Kasım, işgalcilerin planlarını boşa çıkarmanın yolunun kapsamlı bir direniş olduğunu ifade etti.

Hamas sözcüsü yaptığı açıklamada, işgal rejimi başbakanının Batı Yaka’da Yahudi yerleşiminin devam ettiğini ve genişlediğini söylemesinin Filistin davasının özellikle Batı Yaka’da karşı karşıya olduğu tehlikenin boyutunu gösterdiğini belirtti.

Siyonistlerin arka arkaya yaptıkları bu tür açıklamaların Filistinli grupların güvenlik koordinasyonuna son verilmesi ve direnişçilerin peşinin bırakılması taleplerinin önemine işaret ettiğini kaydeden Kasım, kapsamlı bir direnişin işgalcilerin hedeflerine ulaşmalarına engel olacağını söyledi.

Kasım, “Halkımız 2005 yılında Gazze Şeridi’ndeki Yahudi yerleşkelerini söküp attığı gibi Batı Yaka’daki Yahudi yerleşkelerini de söküp atıncaya kadar mücadelesini sürdürecek” dedi.

Hamas sözcüsü, işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Batı Yaka’daki genişleme politikalarına bazı ülkelerden destek almasının tarihi gerçekleri değiştirmeyeceğini ve işgal rejimine meşruiyet kazandırmayacağını bildirdi.

Kudüs’teki işgal belediyesi dün Gilo Yahudi Yerleşkesi’nde 216 yeni konut inşası projesini onayladı.