Filistin Halk Kurtuluş Cephesi: İran Mücahidlerimize Model Oldu

Dün Tahran’da çalışmasına başlayan 6. Uluslararası Filistin İntifadasına Destek konferansında konuşan Filistin’in Özgürlüğü İçin Halk Cephesi Genel Sekreteri Ahmet Cibril, “İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin de belirttiği gibi, Filistin meselesi siyasi bir mesele değildir, bilakis bizim inanç temellerimizdir” dedi.

İslam İnkılabının İran’da zaferinden önce Amerikancı İslam’ın hakim olduğunu ve İslam Cumhuriyetiyle birlikte bu ülkede gerçek, Öz Muhammedi İslam’ın hayata geçirildiğini belirten Filistin’in Özgürlüğü İçin Halk Cephesi Genel Sekreteri, Rahmetli İmam Humeyni’nin ilk kez bu zamanda İslam’ı kendi sahih istikametinde ve cihad yolunda ihya ettiğini ve Amerika büyük şeytandır Sovyetler ise küçük şeytan ifadesiyle de bu gerçeği dile getirdiğini söyledi.

6. Uluslararası Filistin İntifadasına Destek konferansı dün sabah Tahran’da İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin Filistin üzerine önemli bir konuşması ardından çalışmasına başladı. Bu konferansa 80 ülkeden 700’ü aşkın delege katılmaktadır.

Ayetullah Hamanei bu konuşmasında Filistin’in keder dolu öyküsü ve bu direnişçi ve sabırlı halkın can alıcı mazlumiyet hüznünün, özgür, hak yanlısı ve adalet talep insanları rahatsız ettiğini söyledi.