FİLİSTİN Gençler TAŞ ve MOLOTOF İle Eylem Yaptı

Filistinli gençler Batı Yaka’da ve Kudüs’te işgal güçlerinin araçlarına ve Yahudi yerleşimcilere taşla ve molotof kokteyliyle saldırı düzenledi.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, Filistinli gençlerin Beytlahim’e bağlı Tegu’ beldesinde işgal güçlerinin araçlarını ve Yahudi yerleşimcilere ait bir otobüsü taşladıklarını yazdı.

Haberde, Filistinli gençlerden bir başka grubun da Maale Amos Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Yahudi yerleşimcilere ait araçları taşladıkları, saldırıda bazı araçlarda maddi hasar meydana geldiği fakat ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Filistinli gençler dün akşam Kudüs’ün kuzeydoğusundaki El-İseviyye beldesinde bulunan işgalcilere ait benzin istasyonuna en az dört molotof kokteyli attı.

Filistinli gençler, işgal güçlerinin cinayetlerine misilleme ve direniş eylemi olarak Filistin beldelerinden ve caddelerinden geçen işgalcilere ait araçlara taş ve molotof kokteyli atıyor.

İşgal yönetiminin taş ve molotof kokteyli atanlara verilecek cezaları ağırlaştırmasına rağmen Filistinli gençler işgal güçleri devriyelerine ve Yahudi yerleşimcilerin araçlarına yönelik taşlı ve molotoflu saldırılar düzenlemeye devam ediyor.