FİLİSTİNLİ Genç Kızı Yaralayıp Gözaltına Aldılar

İşgal güçleri bugün Nablus kentinin güneyindeki Zatera askeri kontrol noktası yakınlarında Filistinli bir genç kıza ateş açtı.

Yerel kaynaklar, Zatera askeri kontrol noktasında görevli işgal askerlerinin Filistinli genç kıza dur ihtarına uymadığı iddiasıyla ateş açtığını bildirdi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin olayın ardından Zatera kontrol noktasını trafiğe kapattığını ve Filistinlilerin araçlarının kontrol noktasından geçmelerine izin vermediğini, bu nedenle bölgede trafiğin tamamen tıkandığını kaydetti.

İşgal rejimi televizyonu 10’uncu kanalı ve işgalcilere ait 0404 haber sitesi gibi medya kaynakları, işgal güçlerinin Filistinli bir genç kıza Zatera kontrol noktasında görevli askerlere yönelik bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla ateş açtığını söyledi.

İşgal rejimi medya kaynakları, Filistinli genç kızın vücudunun alt tarafından gerçek mermiyle yaralandığını belirtirken yaralı genç kızın sağlık durumu hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Görgü tanıkları, Tulkerem sakinlerinden olduğu belirtilen genç kızın elinde herhangi bir madde veya alet bulunmadığına dikkat çekerken, işgal güçlerinin yaralı genç kızı gözaltına aldığı ifade edildi.