FİLİSTİNLİ Esirlerden Yeni İNTİFADA Hazırlığı…

Filistin Esir hareketi, Siyonist rejim cezaevlerindeki Filistin’li esirlerin Filistin halkı başta olmak üzere Müslüman halkların kendilerine yönelik desteğini bilerek, yeni bir intifadaya imza atacaklarını duyurdu.

Filistin İslami Direniş hareketi Hamas, Perşembe günü yayınladığı bir yazılı açıklamada, Filistin’li esirlerin Siyonist rejim cezaevlerinde yoğun baskılar ve tehditlere maruz kaldığını kaydederek, Filistin’li esirlerin Siyonist rejim cezaevlerinde en ufak haklarından mahrum kaldıklarını bildirdi.

Söz konusu yazılı açıklamada, Siyonist rejim cezaevlerinde Filistin’li esirlere yönelik baskıcı girişimler ve işkencelerin şiddetlenmesinin Siyonist rejim seçimleri eşiğinde bir malzeme olarak kullanıldığı vurgulandı.

Bu arada Filistin Esir hareketi yayınladığı bildiride, Filistin’li esirlerin  komplolar karşısında dik durduğunu kaydederek, çeşitli Filistin’li kesimler ve İslami gruplardan Filistin’li esirlerin itirazlarına destek vermesini talep etti.

İsrail işgal zindanlarında bulunan esir hareketi çirkin bir savaşla karşı karşıya olduklarına dikkat çekerek, iman, bilinç, önce Allah’a sonra da ümmete ve halkına güven silahıyla donanmış olan esirlerin bir kalkışma hareketi başlatabileceklerini dile getirdi.

Esir hareketi yaptığı açıklamada esirlerin, hayatlarını tehdit eden yeni bir baskı süreciyle karşı karşıya olduklarını, uluslararası yasaları bir yana koyun İsrail yasalarının istediği hayat şartlarının bile kendilerine sağlanmadığını dile getirdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İşgal yönetimi bize karşı baskı uygulamalarını artırma işlemini düşman hükümetinin seçim propagandası aracı olarak kullanıyor. Bizim hedef alınmamız ise Filistin halkına karşı her alanda yürütülen kesintisiz savaşın bir parçası durumundadır.

Biz esirler, bu tavır ve onu izleyecek uygulamalar karşısında bilinç ve gerçek ulusal birlik silahıyla donanmış olarak saldırıya karşı tavır koyacağız. Bu yüzden halkımızın bütün kesimlerini, her yerde, bütün ulusal ve İslâmî çalışma güçlerini, bizim kalkışımıza destek vermeye ve toprağın her tarafında arka çıkmaya çağırıyoruz.”

Esir hareketinin bildirisine Hamas, Fetih, İslâmî Cihad, Halk Cephesi ve Demokratik Cephe imza attı.