Filistin Esirler Gününde Dünyanın En Uzun Röportajı

Programı gerçekleştiren Muhammed Heniye, yaptığı açıklamada, radyocu arkadaşı Fatma el-Kadı ile İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular meselesine dikkati çekmek için 65 saatlik en uzun radyo röportajını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Heniye bu kapsamda İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların durumlarının konuşulduğu görüşmeler gerçekleştirdiklerini kaydetti.

GÖZAT  Gazzeli Kadın Mühendisler "KÜL PRİKET" İle Ablukaya Meydan Okudu

Röportajla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye çalıştıklarını ifade eden Heniye, Guinness’in şartlarını dikkate alarak çalışmalarını yürüttüklerini, rekorlarının kabul edilmesi için şanslarının büyük olduğunu aktardı.

“Bir milyon sene esaret” ismini verdikleri programı düzenleyen “Esirler Basın Bürosu” Müdürü Abdurrahman Şedid de “Esirlerin seslerini dünyaya duyurmak, İsrail’in onlara yönelik gerçekleştirdiği ihlallere dikkati çekmek için bir dalga başlattık.

GÖZAT  Gazzeli Berberlerden İsrail Elektrik Ambargosuna Çözüm Arayışı

65 saat boyunca gerçekleştirilen programda esirlerin çektikleri acıları ve hayallerini anlattık. İçinde bulundukları durumun uluslararası çerçevede yankı bulmasını istiyoruz.” dedi.

Filistin’de her yıl 17 Nisan “Filistin Esirler Günü” olarak anılıyor.