Home / Filistin / Filistinli Esirler / Esir MİLLETVEKİLİ Sayısı 12’ye Yükseldi
Esir MILLETVEKILI Sayisi 12'ye Yukseldi

Esir MİLLETVEKİLİ Sayısı 12’ye Yükseldi

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi basın sözcüsü Riyad El-Eşkar, işgal güçlerince esir tutulan Filistinli milletvekili sayısının El-Halil milletvekili Muhammed Bedr'in yeniden gözaltına alınmasıyla birlikte 12'ye yükseldiğini söyledi.

El-Eşkar, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde milletvekili Muhammed Bedr’in El-Halil’deki evine baskın düzenlediğini ve evde arama yaptığını ifade etti.

GÖZAT  FİLİSTİNLİ Avukat 25 Gündür AÇLIK GREVİNDE

Milletvekili Bedr’in de diğer Hamas milletvekilleri gibi daha önce gözaltına alındığına dikkat çeken El-Eşkar, El-Halil milletvekili Bedr’in çoğu idari hapis cezasıyla olmak üzere toplam 11 yıldan fazla işgal zindanlarında esir tutulduğunu bildirdi.

Milletvekili Muhammed Bedr en son Ekim 2013’te gözaltına alınmış ve bir buçuk yıl idari hapis cezasıyla esir tutulduktan sonra serbest bırakılmıştı.

GÖZAT  6500 FİLİSTİNLİ Siyonist İSRAİL Zindanlarında

Riyad El-Eşkar, yaşlı ve hasta milletvekilinin hayatından tamamen işgal yönetiminin ve cezaevleri idaresinin sorumlu olduğunu belirterek, milletvekillerinin gözaltına alınmalarının tamamen siyasi olduğuna işaret etti.

Milletvekillerinin gözaltına alınmalarının uluslararası hukuka ve anlaşmalara aykırı olduğunu hatırlatan El-Eşkar, dünya parlamentolarından Filistinli esir milletvekillerini serbest bırakması için işgal rejimine baskı yapmalarını istedi.