Filistin Elçisinden İran’a Kasım Süleymani İçin Taziye

Filistin’in Tahran Büyükelçisi Salah Zevavi, Kudüs gücü komutanı general Süleymani’nin şehit edilmesi münasebetiyle İslam inkılabı rehberine taziye mesajı gönderdi.

Zevavi, mesajında general Süleymani’nin ABD ve siyonist İsrail ile müttefiklerinin kirli oyunu sonucu şehit edildiğini bildirdi.

Filistin’in İran büyükelçisi, şehitlerin Allah indinde yerlerinin cennet olduğunu bildirirken İran halkı, İslam inkılabı rehberi ve bütün şehadet ve cihad aşkı olanlar için esenlikler diledi.

Filistinli büyükelçi, İran halkının her zaman Filistin topraklarının özgürlüğüne ve birliğine ve İslami vahdete destek verdiğini belirterek, İslam inkılabı rehberine hitaben, ‘İnşaallah bir gün sizin imametinizde Mescidi Aksa’da cemaat namazı kılmayı Allah bizlere nasip eder’ temennisiyle Mescidi Aksa ve Filistin topraklarının siyonist rejim İsrail’in işgalinden kurtarılması ümidini dile getirdi.

Bilindiği gibi Amerikan terör güçlerinin Kudüs gücü komutanı general Süleymani’yi terör yoluyla şehit etmesinin ardından bu vahşi cinayet bütün dünyada büyük yankı yapmıştı.