FİLİSTİN Elçisi: MÜSLÜMAN, Silahını İSRAİL’e Doğrultmalı!

Filistin’in İran Büyükelçisi Salah Zavavi, Filistin topraklarını siyonistlerin işgalinden kurtarma mücadelesi devam ettiğini, Filistin hiç kuşkusuz kurtulacağını vurguladı.

ISNA’ya konuşan Filistin Büyükelçisi Zavevi, Filistin milleti vatanını kurtarma uğruna yüz binlerce şehit verdiğini, bu da Filistin milleti kanının son damlasına kadar vatanının özgürlüğü için mücadele edeceğini ortaya koyduğunu belirtti.

Büyükelçi Zavavi ayrıca Amerika ve korsan İsrail rejimlerinin Filistin milletine karşı birlik olduklarına işaret ederek şöyle devam etti: Amerika korsan İsrail’in bölgeye yönelik planlarının uygulayıcısıdır. Bu planların en önemli olanları Kudüs’ü siyonist rejimin başkenti ilan etmek, Filistinli mültecilere yardım ve iş bulma ajansı Anroa’ya yardımları kesmek ve Filistin kurtuluş örgütü FKÖ’nün Washington bürosunu kapatmaktı.

Filistin’in İran Büyükelçisi Zavavi açıklamasının devamında Müslümanların Filistin davası konusunda birlik olmaları gerektiğine vurgu yaparak şöyle dedi: Arap ve İslam dünyasında tüm çatışmalar bir kenara bırakılmalı, Müslümanlar silahlarını Amerika ve siyonist rejime doğrultmalı.