Filistin Direnişi: Ortak İrade İle Hareket Edilmeli!

Filistinli direniş grupları, sekiz grubun uzlaşı için sunduğu planın içerdiği milli iradeye bağlı kalmanın önemine dikkat çekti.

Filistinli gruplar bu açıklamayı Gazze kentinde düzenledikleri ve son gelişmeleri ele aldıkları toplantının ardından yaptı.

Siyonistlerin Filistin davasına saldırılarının devam ettiğini kaydeden Filistinli gruplar, kahraman esirlerin işgal rejimi zindanlarındaki mücadelelerinin de sürdüğünü belirtti.

Filistinli gruplar, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye devam ettiklerine, Batı Yaka’daki Yahudi yerleşim faaliyetlerinin sürdüğüne ve Gazze Şeridi’ne 12 yılı aşkın bir süredir abluka uygulandığına dikkat çekti.

İşgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin önceliklerinin başında geldiğini bildiren gruplar, Filistin halkından esirlere destek faaliyetlerini yoğunlaştırmasını istedi.

Kudüs’te, Batı Yaka’da ve 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilere Mescid-i Aksa’ya giderek nöbet tutma çağrısında bulunan gruplar, Filistinli mültecilerin bulundukları ülkelerde misafir olduklarını hatırlattı.

İşgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme girişimlerini reddeden gruplar, İslam ümmetinden Filistin davası konusundaki sorumluluğunu yerine getirmesini ve Filistin direnişini desteklemesini istedi.