Filistin Direnişi: Netanyahu’ya Karşı Çeşitli Taktikler Var!

Filistin’deki değişik direniş grupları sahada direniş faaliyetlerinin devam ettiğini ve muhtelif taktiklerle işgal yönetiminin başbakanı Benyamin Netanyahu’nun aptalca attığı okları engelleyebileceklerini ve edepsizliğini frenleyebileceklerini dile getirdiler.

Direniş gruplarının yayınladıkları bildiride suçlu Netanyahu’nun seçim propagandalarının başarılı olamayacağı, Filistin halkının onun bütün planlarını ve hayallerini boşa çıkaracağı ifade edildi.

Bildiride şu ifadelere yer verildi: “Netanyahu bugün aşağılık ve edepsizce bir seçim propagandası ile karşımıza çıkıyor ve Batı Yaka bölgesini ve Gavru Ürdün’ü İsrail’e ilhak edeceğini söylüyor. Yüzyılın Anlaşması planının geleceğinin başarısız olacağının görülmesine ve Trump’ın bu ümitsiz anlaşma planının ekibinden olan Greenblatt’ın da görevinden istifa etmesine rağmen Netanyahu hâlâ bu anlaşmayı hayata geçirmek için çalışacağını söyleyebiliyor.”

Direniş grupları Filistin alanındaki bütün gelişmeleri takip ettiklerini ve Filistin topraklarının veya mukaddes değerlerinin herhangi bir parçasının pazarlık konusu olmasına asla müsaade etmeyeceklerini dile getirdiler. Filistin’in bütün olarak İslam toprağı olduğuna vurgu yapan direniş grupları buranın tamamının özgür olması için gereken mücadeleyi sürdüreceklerini belirttiler.