FİLİSTİN Direnişi, LÜBNAN Diyalog Komitesi Görüşmesi

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki hükümet sarayında Filistinli direniş gruplarını temsil eden heyetle Lübnan – Filistin Diyaloğu Komitesi başkanı ve eski bakan Hasan Muneymine arasında toplantı gerçekleştirildi.

Hamas’ın Lübnan’daki siyasi sorumlusunun yardımcısı Cihad Taha toplantının amacının Lübnan – Filistin diyaloğunun başlatılması için ana başlıkların, konuların ve görüşmeler cetvelinin belirlenmesi olduğunu söyledi.

Taha, toplantının olumlu sonuçları olduğunu ve Filistinlilerin kendi içlerindeki ihtilafların aşıldığını dile getirdi. Toplantıya Filistin ittifak güçlerinden yedi grubun ve FKÖ’nün temsilcisi katıldı.

Taha, bu toplantının Lübnan’da yaşayan Filistinli halkın sıkıntılarının hafifletilmesi, mülteci kamplarının birtakım medeni, insani ve toplumsal haklarının tanınması için yürütülecek faaliyetlerin bir başlangıcı olduğunu dile getirdi.

Taha, Filistinli ittifak gruplarının ve FKÖ gruplarının iki çalışma planı sunduklarını bir sonraki aşamada bunların birleştirilmesi ve ortak plan olarak Filistin – Lübnan Diyalog Komitesi’ne sunulması için çalışacaklarını ifade etti.