Filistin Direnişi, İran’ın Yardımlarını Takdir Etti

Filistin İslami Cihad hareketinin askeri kolunun sözcüsü Ebu Hamza, Filistin yolunda cihadın devamına vurgu yaparken, İran ve direniş ülkelerinin Siyonist rejime karşı kazanılan zaferde Filistinli grupların ortakları olduğunu kaydetti.

El Meyadin kanalına göre, Ebu Hamza, “Kudüs, savaşımızın temeli, direnişin kılıcı ve zaferimizin sebebidir.” dedi.

Ebu Hamza, ”Roketlerin ve barutun sesi kesildi; Ancak uzun yolculuğumuz durmayacak. Düşmanın ve siyonist yahudi yerleşimcilerin dizginlerini çekebildik. Bugün, direniş tarihinde başka bir dönüm noktasına işaret ediyor.” dedi.

Netanyahu’nun ve ırkçı İsrail ordusunun bu savaşta yenilgiye uğradığını vurgulayan Ebu Hamza, “İşgal altındaki kasabaları onlar için roket ve füze yağmuru ile yaşanmaz yerlere dönüştürdük. Askeri birliklerimiz ve mücahitlerimiz, düşmanın Gazze’ye doğru karada ilerleme kararını bekliyor ve onlara gerekli cevabı vermek için sabırsızlanıyorlardı” dedi.

İslami Cihad hareketinin askeri kolu sözcüsü, Filistin’in tam kurtuluş planına yönelik en güçlü iradeye sahip olduklarını ve emin adımlarla ilerleyeceklerini söyledi.

Ebu Hamza, ayrıca İran’ın rolünü ve Filistin halkını desteklemede direniş eksenini takdir ederek, ”İran ve direniş destekçileri ülkeler ve halklar, bu zaferde bizim ortaklarımızdır. Düşmana karşı her zaman tetikteyiz ve gözümüz her an düşman üzerinde” dedi.