Home / Filistin Direnişi / FİLİSTİN Direnişi YAZAR-YAYINCI Birliği Toplantısı İRAN’da Yapıldı

FİLİSTİN Direnişi YAZAR-YAYINCI Birliği Toplantısı İRAN’da Yapıldı

Uluslararası İslamî Uyanış Forumu Genel Sekreteri Dr. Ali Ekber Velayeti, yazarlar ve yayıncılar düşmanların bölgeye yönelik şom planlarını ve kumpaslarını ifşa etmekte önemli rol ifa ettiklerini belirtti.

Direnişe destek veren yazarlar ve yayıncılar birliğinin Filistin edebi ödülü başlığı altında İran-Tahran’da düzenlediği oturumda konuşan Dr. Velayeti, Amerika’nın bölgeye yönelik politikasının İslami direnişi engellemek ve korsan İsrail rejiminin güvenliğini daha da temin etmekten ibaret olduğunu belirtti.

İran Dini Lideri Ayetullah Hamanei’nin uluslararası ilişkiler danışmanı Dr. Velayeti konuşmasında Amerika’nın direniş ekseni karşısında esas sorunu bu eksenin Amerika’nın aşırı talepleri ve zorbalıkları ve tek yanlı tutumu ve bebek katili İsrail rejimine desteklerine karşı direnişinden ibaret olduğunu vurguladı.

Dr. Velayeti, bu alanda kalem ve düşünce sahiplerinin rolünün önemine dikkat çekerek, yazarlar ve yayıncılar Amerika ve korsan İsrail’in bölgeye yönelik şom hedeflerini ifşa ederek bu tür komploların uygulanmasına engel olabileceklerini kaydetti.

Uluslararası İslamî Uyanış Forumu Genel Sekreteri Dr. Ali Ekber Velayeti, bugün direniş cephesinin her zamankinden daha güçlü, daha etkili ve daha caydırıcı olduğunu ve bu eksenin kazanımları ve zaferleri kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini ifade etti.

Direnişe destek veren yazarlar ve yayıncılar birliğinin Filistin edebi ödülü başlıklı oturumu 14 ülkeden 20 konuğun katılımı ile Çarşamba günü Tahran’da çalışmalarına başladı. Oturum Perşembe günü sona erecek.