Filistin Direniş Komiteleri: İran, Tek Ülke…

Filistin Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu Mücahid, İran İslam inkılabı rehberinin ABD ve siyonist İsrail ortaklı ‘Yüzyılın Anlaşması’ komplosu karşısındaki açıklamasını takdir etti.

Lübnan el’Menar TV kanalına demeç veren Ebu Mücahid, İran İslam İnkılabı rehberi ve İran İslam Cumhuriyetinin Filistin konusundaki tutumlarının takdire şayan olduğunu belirterek, ‘İran, Filistin davasına açıkça resmi olarak destek veren tek devlettir’ dedi.

İran İslam inkılabı rehberi Seyyid Ali Hamaney, dün Ramazan Bayramı namazında okuduğu hutbede, ‘Yüzyılın Anlaşması’nı İslam dünyası aleyhinde çok büyük komplo olarak nitelerken, ‘bu anlaşma hiç bir zaman gerçekleşmeyecek’ dedi.

İslam inkılabı rehberi, 25 ve 26 haziran’da Bahreyn’de ‘Yüzyılın Anlaşması’yla ilgili olarak bir konferansın düzenlenecek olmasına da tepki göstererek, ”Bu konferans Amerika’ya aittir ama Bahreyn yöneticileri iradesiz ve zaaf içinde olduklarından müslüman halkının karşı çıkmasına rağmen bu konferansa evsahipliği yapacak, Bahreyn ve Suudi yetkilileri nasıl bir bataklığın içine  düştüklerini görmeliler” dedi.