FİLİSTİN Direnişi İSRAİL’in Her Türlü Saldırısına Hazır

“Siyonist İsrail rejiminin saldırılarına karşılık vermediğimiz dönemler çok geride kaldı” diyen İslami Cihad yetkilisi, İsrail rejiminin tecavüzlerine devam etmesi halinde uzun sürecek bir savaşa hazır olduklarını belirtti.

İslami direnişin Siyonist İsrail rejimi karşısında asla geri çekilmeyeceğini ve sessiz kalmayacağını ifade eden Davud Şehab; “Siyonist İsrail rejiminin tecavüz ve saldırılarına tıpkı dün gece olduğunu gibi karşılık vermek Filistin halkının en doğal hakkıdır. Ve direniş saldırıların devam etmesi halinde karşılık vermeye de devam edecektir” dedi.

Filistin’e geri dönüş gösterilerinin ve kuşatmaların kırılmaya devam edeceğini söyleyen İslami Cihad yetkilisi Şehab, gösterilerin Filistin halkın direniş bilincini artırdığını vurgulayarak; “Direniş saldırılara karşı verdiği hızlı cevap direniş bilincinin sahip olduğu gücü göstermektedir” şeklinde konuştu.

 “Direniş saldırılara karşı verdiği hızlı ve kafi karşılıklar ile rejimin saldırılarını sonlandırmasını amaçlamakta” ifadelerini kullanan İslami Cihad yetkilisi, Filistin halkının savunulmasını milli bir görev olarak nitelendirdi.

Filistinli askeri uzman Vasıf Arikat, direnişin İsrail rejiminin saldırılarına dün gece hızlı bir şekilde karşılık vermesinin sonuçlarına işaret ederekşunları belirtti:

“Direniş Gazze’ye yönelik İsrail rejiminden gelecek olan her türlü saldırıya karşılık vereceğimi göstermiştir. Dün gece direnişin İsrail rejimine verdiği karşılık aynı zamanda direnişin İsrail rejimi ile her türlü mücadele hazır olduğunu göstermektedir.”

İsrail rejiminin dün gece Gazze’yi hedef alan saldırılarına karşılık direniş güçleri Siyonist yerleşim bölgelerine 70 adet roket göndermiş ve İsrail hava savunma sistemi sadece 12 adet roketi engelleyebilmişti.

İsrailli siyaset uzmanı Barack Robid, Siyonist İsrail’in 10 kanalına yaptığı açıklamada rejimin Mısır ve BM üzerinden Hamas ile iletişime geçtiği ve saldırılarını durdurmasını istediklerini belirtti.