Filistin Direniş Grupları: Düşman İRAN Değil, Siyonist İSRAİL ve İŞBİRLİKÇİLERİDİR

Son Riyad toplantısında Filistin meselesi ile mücadele için konuşulan sözler, birleşmek için Filistin Direniş Gruplarının azim ve kararlılığımızı daha da arttırmıştır.

Siyonist Rejim açık bir şekilde sağ kolu yani Amerika Birleşik Devletleri ve Filistin Direniş gruplarına terör iftirasında bulunup Filistin’deki bu cinayetin dolaylı yolla ortağı olan Suudi Arabistan aracılığıyla, Filistin’i bastırmaya çalışmaktadır.

GÖZAT  Filistin İSLAMİ CİHAD: Trump'ın Arabistan Zirvesinin Amacı TEFRİKA - FİTNE

Aslında Trump daha önce Riyad ve Tel Aviv’e gerçekleştireceği ziyaretin amacının Araplar ve Siyonist Rejim arasında normalleşen ilişkilere meşruiyet kazandırmak olduğunu açıklamıştı.

Filistin Halk Cephesi liderlerinden Hani El-Sevabete şunları söyledi: ‘Biz bu ziyareti desteklemiyoruz. Bu ziyaretin birçok tehlikesi bulunmaktadır ve bu tehlikelerden en önemlisi, Arap ülkelerinden gruplarla normalleşme düzeyini arttırarak Filistin değerlerini yok etmektir. Bana göre Filistin meselesi tarihteki en tehlikeli aşamasındadır ve Filistin liderleri bu konuda uyanık olmalı, Filistin halkının ve direnişin kucağına geri dönmelidir.’

GÖZAT  HAMAS'a Yardım Ettiği İçin Amerika'dan İRAN'a Yaptırım

Bu ziyaretin ardından Filistin Direniş grupları acil bir toplantı düzenleyerek, Trump’ın Suudi Arabistan ve Filistin’e düzenlediği ziyarete karşı olduklarını vurguladılar.

Direniş grupları bu ziyaretin sadece Siyonist Rejimin menfaatleri doğrultusunda olduğunu, çünkü Amerika hükümetinin hatta bir gün bile düşmanlıktan vazgeçmediğini ve sürekli olarak Siyonist Rejimi desteklediğini vurguladılar.

GÖZAT  İsrailli Eski Bakan Yaalon: TEHDİT İRAN ve TÜRKİYE

Filistin İslami Cihad liderlerinden Halit El-Bataş konu hakkında ajanslara şunları söyledi: ‘Filistin değerlerini yok etmek için en büyük siyasi anlaşmanın sağlanmasına ortam oluşturulmasından yararlanacak olan en büyük taraf, Siyonist düşmandır.

Biz bunun sonuçları ve mesajları hakkında uyarıyoruz ve ümmetin evlatlarından ve aynı zamanda kendi halkımızdan onunla mücadele etmesini ve aynı zamanda Arap ümmetinden ve Arap ülkelerinden ve yine Suudi Arabistan ve Körfez Arap ülkelerinden geçmişte Türkiye’de Osmanlıya karşı İngilizlerle koalisyon kurarak yaptıkları hataları tekrarlamamalarını istiyoruz.

GÖZAT  TRUMP: Araplar ve İsrail'in Ortak Düşmanı İRAN

Çünkü onun sonucu İsrail’in kurulması olmuş ve birçok ülke ve hükümet ortadan kalkmıştır. Uyanık ve akıllı olmalıyız. İran, İslam ümmetinin düşmanı değildir. İslam ümmetinin düşmanı sadece İsrail ve onu destekleyen kişilerdir.

Bu ziyaretin amacı, Siyonist Rejim ile Filistin Devlet Yönetimi arasındaki doğrudan müzakerelere yeniden başlanması ve aynı zamanda Arapların kışkırtılması ve bölünmesi için çabaların arttırılmasıdır.

GÖZAT  İsrail: Hamas, İran'dan Savaş Teknolojisi Aldı

Öyle görünüyor ki Suudi Arabistan, Amerika Birleşik Devletleri’nin desteğini alarak, bu şekilde Filistin değerlerini yok edip Yemen çıkmazından kurtulmaya çalışıyor.’