Home / Filistin Direnişi / Filistin DİRENİŞ Eyleminde 4 Siyonist YARALANDI

Filistin DİRENİŞ Eyleminde 4 Siyonist YARALANDI

Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus'un doğusunda akşam saatlerinde işgal güçlerini hedef alan patlamada dört İsrail askerinin yaralandığı açıklandı.

İşgal ordusu sözcüsü Avichay Adraee, patlamada yaralanan dört askerden ikisinin durumlarının ağır olduğunu, diğerlerinin ise hafif olduğunu söyledi.

Adraee, patlamanın Gazze Şeridi’nin güneyindeki güvenlik duvarı yakınlarında görevli işgal askerlerini hedef aldığını ifade etti.

Israel Hayom gazetesi sitesi, olayın oldukça ağır olduğunu belirterek, patlamanın Gazze sınırı yakınlarındaki işgal ordusu devriyesini hedef aldığını bildirdi.

İşgal televizyonu 14’üncü kanalı da patlamanın Golani Tugayı askerlerini hedef aldığını ve biri ağır üç askerin yaralandığını söyledi.

Bu açıklamaların El-Karara beldesinin doğusunda sınır bölgesinden büyük bir patlama sesi duyulmasının ardından yapıldığı kaydedildi.

Yerel kaynaklar, işgal ordusu mühendislik birliği askerlerini hedef alan patlamanın ardından bölgeye ambulansların ve işgal güçlerinin akın ettiğini, ayrıca işgal ordusuna ait bir helikopterin indiğini bildirdi.