Home / Filistin Direnişi / FİLİSTİN DİRENİŞİ: Artık Denklemi Biz Kuruyoruz!

FİLİSTİN DİRENİŞİ: Artık Denklemi Biz Kuruyoruz!

Halk Direnişi Komiteleri sözcüsü Ebu Mücahit, gerginlik dalgasının sona erdiğine dair haberlerin ardından yaptığı açıklamada, Filistin direnişinin geçmiş gerginliklerde teyit ettiği kaideyi daha da sağlamlaştırdığını ve işgal güçlerine Filistin halkına dilediği denklemi dayatamayacağını gösterdiğini söyledi.

Ebu Mücahit yaptığı açıklamada, Filistin direnişinin mesajının gayet açık olduğunu, saldırıyı işgal güçlerinin başlattığını ve Filistinlilere mesaj vermek istediğini, Filistin direnişinin de sahada gereken cevabı verdiğini ifade etti.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD'ın Yeni Lideri Ziyad Nahale

Filistin direnişinin tüm renkleriyle kapsamlı bir plan çerçevesinde hareket ettiğini kaydeden Ebu Mücahit, işgalci düşmanın zaman kazanmak için uluslararası aracılar tarafından sunulan önerilerle dalga geçtiğini belirtti.

İşgal güçlerinin yoktan kriz çıkardığını ve arabulucular vasıtasıyla yapılan hiçbir ateşkes anlaşmasına uymadığını söyleyen Ebu Mücahit, “Sözünde durmayan bir düşmanla karşı karşıyayız. İşgalcinin ileri gitmesini ve gerginliği tırmandırmasını ancak direniş dizginleyebilir” dedi.

GÖZAT  KARİKATÜR: FİLİSTİN Davasında Tek Yol DİRENİŞTİR!

Ebu Mücahit, direniş güçlerinin Filistin halkını korumaya devam edeceğini ve her türlü saldırıya karşı koymaya hazır olduğunu bildirdi.

Halk Direnişi Komiteleri sözcüsü, işgalci düşmanın Filistin halkına yeni bir savaş açması halinde tüm direniş gruplarının imanla ve sabırla savaşacağını, savaş alanının müminlerin gönüllerini ferahlatacak gelişmelere sahne olacağını açıkladı.