Filistin Diasporası Türkiye Oturumunda MERKEZİNİ LÜBNAN SEÇTİ

Teşkilatın genel merkezinin çok sayıda Filistinli mültecinin yaşadığı Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta olması kararlaştırıldı. Lübnan’ın aynı zamanda özgürlükler açısından da böyle bir teşkilat çalışmasına müsait olduğu ifade edildi.

Filistin Diasporası Halk Komitesi adına açıklama yapan Ziyad El-Alul, katılanların bu konferansın süreklilik arz eden bir teşkilata dönüştürülmesini ve bunun için bir teşkilat yapısı oluşturulmasını kararlaştırdığını vurguladı.

Konferansın Hazırlık Komitesi başkanı Hişam Ebu Muhafız da bugün yaptığı açıklamada konferansın kurulacak teşkilatın genel kurulunu oluşturduğunu bu kurulun başkanlığına da tarihçi Dr. Selman Ebu Sitte’nin seçildiğini söyledi. Ebu Muhafız kurulacak teşkilatın yapısı hakkında da bilgi verdi ve bu teşkilatın genel sekreterliğine de Filistinli yazar ve düşünür Münir Şefik’in seçildiğini onun yardımcılığını da kendisinin yapacağını söyledi.

Genel Kurul Başkanlığına seçilen Dr. Selman Ebu Sitte yardımcılık görevlerine de İngiltere’deki Dönüş Merkezi’nin başkanı Macid Ebu Zir, Kudüs İçin Hanımlar Teşkilatı başkanı Dr. Naile El-Vairi ve Kudüs İçin Gençlik Hareketi’nin başkanı Seyf Ebu Kişe’yi seçti. Sekreterliğe de Muhammed El-Ensari atandı.