Filistin’de Bu Hafta Cuma Sloganı DEVRİMCİ GENÇLER

Dünkü “Şehit ve Esirler Cuması”nda yapılan faaliyetlerin ardından basın toplantısı düzenleyen heyet, Filistin halkından on binlerce kişinin şehitlerin ve esirlerin posterleriyle faaliyetlere destek verdiğini belirtti.

Dünkü Şehitler ve Esirler Cumasında yapılan faaliyetlere katılan sivil halka ateş açan işgal üçleri 4 kişiyi şehit etti, yüzlerce kişiyi de yaraladı.

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin başladığı 30 Mart’tan şimdiye kadar 39 kişi şehit oldu, 4000’den fazla kişi de yaralandı.

İlk Cuma gibi dün sınıra gelip Cuma namazı kıldıktan sonra lastik yakan ve sınıra yürüyen gençler zorla çıkarıldıkları topraklarına dönme arzu ve iradelerini bir kez daha ortaya koydular.

Filistin halkını, özellikle gençleri eylemlerden vazgeçirmek için sabah saatlerinde bildiri atan işgal güçleri, gençleri doğrudan hedef almakla tehdit etti.

İşgalcilerin tehditlerine rağmen sınıra yürüyen gençler, işgal askerlerinin bulundukları noktalara uçurtma göndererek “Ey Siyonistler! Burada size yer yok, geldiğiniz yerlere geri dönün” mesajını verdiler.