Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / FİLİSTİN’de Araçlara SİYONİST Yahudilerden Saldırı…

FİLİSTİN’de Araçlara SİYONİST Yahudilerden Saldırı…

Siyonist yerleşimciler dün Selfit’in kuzeyindeki Kefel Haris beldesi kavşağı yakınlarında Filistinlilerin araçlarına saldırdı.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre onlarca Siyonist yerleşimci kavşakta toplanarak yoldan geçen Filistinlilere ait araçlara taş attı.

Siyonist yerleşimcilerin taşlı saldırısı sonucu birçok araçta maddi hasar meydana geldiği ifade edildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren  yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Siyonist yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Bu arada, işgal güçlerinin Selfit kentine baskın düzenlediği, birçok caddesinde devriye gezdiği, Medra köyü girişini iki demir kapıyla kapatarak diğer köylerle irtibatını kestiği belirtildi.

İşgal güçlerinin, Ariel Siyonist Yerleşkesi yakınlarında gerçekleşen ve biri haham üç işgalcinin ölümüne yol açan feda eyleminin ardından, Selfit vilayetinde baskın ve aramalarını yoğunlaştırdığı kaydedildi.