Filistin Alimler Birliği: Türkiye-İsrail Yakınlaşmasını Kınıyoruz

Filistin Alimler Birliği, “Siyonist işgal rejimi lideri Herzog’un Türkiye’ye ziyaretini, ve işgalci rejim ile yapılan her türlü normalleşmeyi kınıyoruz” açıklamasını yaptı.

Filistin Alimler Birliği, işgalci Siyonist rejim yöneticisi Isaac Herzog’un, Türkiye tarafından kabul edilmesine yönelik tepkisini içeren yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Siyonist işgal rejiminin (sözde) cumhurbaşkanının Türkiye’ye ziyaretini ve işgalci rejim ile yapılan her türlü normalleşmeyi, hangi çatı altında olursa olsun kınıyoruz.” denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Filistin Alimler Birliği, Türkiye’nin Filistin davasına farklı alan ve yerlerde desteklerini biliyor, Filistin davasına ve halkına yapabileceği en büyük desteğin ise işgalci rejim ile olan ilişkisini azaltmak ya da bitirmeye çalışmak, aksine güçlendirmek olmadığını dile getiriyor. Filistin Alimler Birliği, işgalci rejim ile normalleşmenin ümmet adına tehlikeli olduğunu, ayrıca Türkiye ve Filistin adına tehlike olduğunu hatırlatıyor, işgal rejiminin şerden başka bir şey olmadığını dile getiriyor. İşgalci rejim ile olması gereken ilişkinin ise; işgal rejimi yıkılana dek, mukaddes yerlerimiz özgür olana dek, topraklarımız özgür olana dek sadece ve sadece onlara düşmanlık ilişkisi kurmamız gerekmektedir.”