FİLİSTİN Alimleri: ARABİSTAN, İSRAİL’i Destekliyor!

Filistin Alimler Meclisi üyesi Şerid el-Şevli, Suudi Arabistan’ın İsrail’e bölgedeki hedeflerine ulaşması için her türlü desteği sunduğunu dile getirdi.

Filistin Alimler Meclisi üyesi Şerid el-Şevli, Suudi Arabistan’ın İsrail’e bölgedeki hedeflerine ulaşması için her türlü desteği sunduğunu ve İsrail ile ilişkilerini alenileştirmek isteyen Arap ülkelerinin yıllardır Tel Aviv’le perde arkasında ilişkiye sahip olduklarını dile getirdi.

Filistin meselesinin İslam dünyasının en önemli meselesi olduğunu ve İslam ümmetini birleştirici rol üstlendiğini açıklayan el-Şevli, ‘İslam ümmetinin bir düşmanı vardır; o da işgalci İsral rejimidir. Fransız ve İngiliz sömürücüler bölgeyi bölmek için bu rejimi kurdu’ diye konuştu.

Filistin düşmanlarının İsrail rejimini kurmak için Arap ülkelerinin kalbini seçtiğini belirten Filistin Alimler Meclisi üyesi, ‘Suudi devleti tarihte eşi görülmemiş diktatör sistemidir. Bu devlet elinde bulundurduğu imkanlar ve ABD’den aldığı talimatla İsrail’in bölgede amaçlarına ulaşmasına yardımcı oluyor. ABD devletinin de hedefi sadece bölge zenginliklerini sömürmektir’ açıklamasında bulundu.

Bazı Arap ülkeleri liderlerinin İsrail ile ilişkileri normalleştirmek için çok acele ettiklerini kaydeden el-Şevli, ‘İsrail ile ilişkileri normalleştirme konusu yeni bir mesele değildir. Onlar daha önce de perde arkasında bu rejim ile ilişkilere sahipti’ ifadesini kullandı.

Yemen halkının her gün Suudi bombaları ile katledildiğini vurgulayan Filistinli alim, Yemen’e yönelik saldırının Batı sömürgecilerinin bölgedeki kuklalarına verdiği talimat doğrultusunda yürütüldüğünü sözlerine ekledi.