İSRAİL’den Filistinli 2 Kadına MESCİDİ AKSA Cezası

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal polisinin Münteha İmara ve Nur Muhammed isimli Filistinli kadınları iki hafta süreyle Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırdığını bildirdi.

Her iki kadının da işgal güçlerince gözaltına alınarak Kudüs’teki El-Kışla Polis Merkezi’nde sorguya çekildikleri kaydedildi.

İşgal güçleri dün 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında yaşayan kadınların Mescid-i Aksa’ya gitmek için bindiği bir otobüsü El-Esbat Kapısı bölgesinde durdurdu.

Kadınların kimliklerini kontrol eden ve şoförün kimliğine el koyan işgal polisi, daha sonra kadınları otobüsten indirerek Mescid-i Aksa’ya kadar yürümeye zorladı.

Kadınlar, işgal polisinin kimliklerinin görüntüsünü alıp kendilerini serbest bıraktığını, otobüs şoförü ile Münteha İmara ve Nur Muhammed’i ise gözaltına aldığını bildirdi.

Gözaltına alınan kadınlardan Münteha İmara, yasa dışı örgüte üye olma şüphesiyle gece geç saatlere kadar sorguya çekildiklerini belirtti.

İmara, sorgu sırasında kendisine özellikle namaz kılmaya niçin Mescid-i Aksa’ya geldiğinin ve niçin özellikle Er-Rahme Kapısı bölgesinde bulunduğunun sorulduğunu söyledi.