FHKC: Halkımızın DİRENİŞİ Kuşatmayı ESNETTİ!

FHKC bugün yayınladığı açıklamada, bu rahatlama ve esnemelerin bölünmeyi sonlandırma, ulusal birliği sağlama ve uzlaşıyı başarıya ulaştırmanın alternatifi olmadığını kaydederek, bunların ulusal meseleleri çözmek için en kestirme yol olduğunu ifade etti.

FHKC açıklamasında, Yüzyılın Anlaşmasına karşı durmak ve karanlık projelerin önünü kesmek için ulusal birliği ve iç barışı sağlamanın çok önemli olduğunu hatırlattı.

Halk Cephesi açıklamanın devamında “Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin devam etmesi, Amerika ve İsrail’in Filistin halkına karşı düşmanca planlarını hayata geçirmek üzere alçak roller alanların hezimeti için bir sigortadır. Dün sınıra yürüyen halk, yürüyüşlerle amacına ulaşma konusunda kararlı olduğunu, ilke ve hedeflerine bağlı olduğunu, bu konudaki tehdit ve şantajları kabul etmediğini gösterdi” ifadesini kullandı.

Halk Cephesi yayınladığı açıklamada ayrıca, Filistin halkının yaşadığı zulüm bitmeden; dönüş, özgürlük ve bağımsızlık gibi halkın temel hedeflerini gerçekleştirmeden durmayacaklarını ve mücadeleden asla vazgeçmeyeceklerini kaydetti.