FHKC: Filistin Direnişi Bir Volkan Gibi Patlayacak!

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek liderlerinden ve üyelerinden birçoğunu gözaltına almasının direniş azimlerini ve Filistin halkının iradesini kıramayacağını söyledi.

FHKC konuyla ilgili yayınladığı bildiride, “Filistin volkanı işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimci sürülerinin yüzüne patlayıncaya kadar” direnişi tırmandırmaya devam edeceklerini ifade etti.

Son dönemde işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerinin arttığına dikkat çeken FHKC, Batı Yaka’da seyrini devrimci gençlerin belirleyeceği yeni bir dönemin başladığını belirtti.

FHKC, bildirinin sonunda işgal askerlerini ve Yahudi yerleşimcileri Batı Yaka’nın her tepesinde ve köyünde, caddesinde ve sokağında ölümün beklediğini, Filistin halkının ve direnişinin işgalcileri topraklarından süpürüp atacağını kaydetti.

İşgal rejimi dün akşam Ağustos ayı sonlarında Ramallah bölgesindeki bir pınar yakınlarında düzenlenen ve bir yerleşimci kadının ölümüne yol açan bombalı saldırıyla ilgili bilgilerin yayınlanmasına izin verdi.

İşgal rejimi iç istihbarat teşkilatı Şabak’ın iddiasına göre, söz konusu eylemi gerçekleştiren dört kişilik hücrenin üyeleri işgal güçlerince gözaltına alındı. Gözaltına alınan ve yanlarında el yapımı patlayıcı bulunan kişilerin FHKC üyeleri oldukları belirtildi.

İşgal rejimi gazetelerinden Haaretz, hücre lideri Sami Arbid’in sorgusu sırasında gördüğü işkenceler sebebiyle ağır bir şekilde yaralandığını yazdı.