FEDA Eylemi Yapan Gencin KÖYÜNE Abluka

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin dün akşam gerçekleştirdiği feda eyleminde Siyonistlerden birini öldürüp ikisini yaralayan ve kendisi de işgal güçlerinin ateşiyle şehit olan Filistinli genç Muhammed Tarık’ın doğduğu köy olan Ramallah’a bağlı Kuber köyünü abluka altına alıp Tarık’ın evinde arama yaptıklarını, arama esnasında ev eşyalarını kırdıklarını ve daha başka evlere de girip arama yaptıklarını ifade ettiler.

Kaynaklar, işgal güçlerinin aramalardan sonra Muhammed Tarık’ın ailesine daha sonra evi yıkmak için geleceklerini belirterek, üç kişiyi de tutuklayıp götürdüklerini kaydettiler.

Kuber Belediye Başkanı İzzet Bedran yaptığı açıklamada çok sayıda işgal askerlerinin köyü basıp şehidin evinde arama yaptıklarını, eşyalara zarar verdiklerini, evin ölçülerini alıp duvarlarına işaretler koyduklarını, ev sakinlerine de evi yıkacaklarını ilettiklerini söyledi.

Köyün giriş ve çıkışlarını toprakla dolduran işgal güçlerinin, direnen gençlere karşı yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba kullanmaları sonucu bazı gençlerin boğulma tehlikesi geçirdiği belirtildi.