Fas, İsrail’e Uçak Seferlerini Artırma Kararı Aldı

İşgalci siyonist rejimle ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamasından sonra Müslüman ülkelerin yönetimleri adeta birbirleri ile yarışa girmişcesine ve geçmiş yılların acısını çıkarırcasına yeni ataklar gerçekleştiriyor.

Filistin’in 1948’de işgal edilmiş kısmının güney kesiminde yer alan Nakab bölgesinde 28 Mart’ta düzenlenen altılı ihanet zirvesine Dış İşleri Bakanını gönderen Fas şimdi de siyonist işgalcilerin havaalanlarına yönelik sefer sayısını artırma kararı verdi.

Fas Turizm Ulusal Ofisi tarafından yapılan açıklamada, “İsrail” ile Fas arasındaki uçak seferlerinin artırılmasından sonra 2022 yılı içinde Fas’a İsrail’den 200 bin turist gelmesinin beklendiği belirtildi.

Siyonistlere ait i24 kanalının yayınladığı haberlerde verilen bilgilere göre yeni sefer programına göre Fas’ın Merakeş şehriyle 1948’de işgal edilmiş bölgedeki Tel Aviv arasında haftada 8 sefer düzenlenecek. Sefer sayısının önümüzdeki yıllarda daha da artırılmasının beklendiği ifade edildi.

Fas Turizm Ulusal Ofisi’nden bir heyet 29-30 Mart tarihlerinde Tel Aviv’de düzenlenen Uluslararası Akdeniz Turizm Pazarı Fuarı’na katılmıştı.