Home / Dünya Ülkeleri / FACEBOOK Filistin DİRENİŞİ İle İlişkili 2 Sayfayı Daha KAPATTI

FACEBOOK Filistin DİRENİŞİ İle İlişkili 2 Sayfayı Daha KAPATTI

Filistin direnişine destek veren, Filistin halkının hak ve hukukunu savunan sayfalara karşı düşmanca tutumunu sürdüren Facebook idaresi, Filistin Yönetimi zindanlarında bulunan siyasi tutukluların haberlerini ve durumlarını takip eden sayfa ile Er-Risale sayfasını kapattı.

Esir Yakınları Komitesi yaptığı açıklamada Filistin Yönetiminin Batı Yaka’daki bireylere ve evlere yönelik hak ihlallerinin yanında özgürlükleri kısıtlama girişimlerini takip eden bir sayfa oldukları halde Facebook idaresinin sayfalarını kapattığını belirtti.

Esir yakınları, Facebook idaresinin tamamıyla hukuki olan sayfalarını kapatmakla kendini özgürlüklere yönelik ihlalleri gerçekleştiren baskıcı rejimlerle aynı kefeye koyduğunu ifade etti.

Batı Yaka’daki Filistin Yönetimi güçlerinin özgürlükleri ihlal eden baskılarını ve uygulamalarını deşifre etmeye devam edeceklerini hatırlatan komite, Facebook idaresinin daha önce de birkaç kez sayfalarını kapattığını kaydetti.

Komite okuyucuların bundan sonra yeni açtıkları https://web.facebook.com/lajnat.mo3taqalin1/?_rdc=1&_rdr adresinden kendilerini takip edebileceklerini duyurdu.

Diğer taraftan Filistin içerikli sayfalara yönelik savaşını sürdüren Facebook, Er-Risale müessesesinin sayfasını da kapattı.