Batı Şeria’daki Eylemlerde 20 SİYONİST İşgalci YARALANDI

Geçen ay Batı Yaka’da gerçekleştirilen eylemlerin başında ateş açma, bıçaklama ve otomobille çarpma eylemleri geldiği kaydedildi.

Kasım ayında gerçekleştirilen en önemli eylemin şehit Remzi Ebu Yabis’in El-Halil’in kuzeyindeki Beyt Ummer beldesi yakınlarında gerçekleştirdiği eylem olduğu, otomobilini işgal askerlerinin üzerine sürerek üç askere çarptığı ifade edildi.

Geçen ay 677 direniş eylemi gerçekleştirildiği ve 20 İsraillinin yaralandığı, işgal hedeflerine doğru ateş açıldığı ve taş, molotof kokteyli, el yapımı patlayıcı atma eylemleri gerçekleştirildiği belirtildi.

Kasım ayında ayrıca işgal güçleriyle çatışmaların yaşandığı ve Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı konulduğu bildirildi.

Filistin direnişi geçen ay 6 ateş açma, 5 bıçaklama eylemi ve bıçaklama girişimi, iki otomobille çarpma girişimi, bir otomobille çarpma eylemi, 8 el yapımı patlatıcı atma ve yerleştirme eylemi, 26 molotof kokteyli atma eylemi gerçekleştirdi.

Batı Yaka ve Kudüs’te Kasım ayında 551 çatışma ve taş atma eylemi yaşandı ve 20 İsrailli yaralandı. Buna karşılık geçen ay 3 Filistinli işgal güçlerince şehit edilirken 121 Filistinli de yaralandı.