Et-Temimi Siyonist Mahkemeye: KAHROLSUN İŞGAL!

İşgal rejimi savcılığı, 17 yaşındaki Ahed Et-Temimi’nin sorgusunun tamamlanması için gözaltı süresinin 10 gün daha uzatılmasını istedi.

Ramallah yakınlarındaki Ofer Cezaevi askeri mahkemesinde dün yapılan duruşmanın sonunda Et-Temimi’nin gözaltı süresi 4 gün daha uzatıldı.

Davayı takip eden hukuk kaynaklarından edinilen bilgiye göre, işgal rejimi savcılığı Et-Temimi ailesi hakkında mahkemeye sunduğu dosyada, Ahed’in Nebi Salih beldesinde haftalık gösterilere katıldığını ve işgal güçlerine saldırdığını öne sürdü.

Savcılığın sorgulamanın tamamlanması için Et-Temimi ailesinin (Ahed, annesi ve akrabaları Nur) gözaltı sürelerinin uzatılmasını talep ettiği belirtildi.

Ahed’in dünkü duruşma için mahkeme salonuna ayakları zincirlenerek getirildiği ve çevresinin 13 işgal askeri tarafından kuşatıldığı, babası Basim Et-Temimi’nin Ahed ile konuşmasına izin verilmediği ifade edildi.

Ahed’in avukatının işgal mahkemesinden Filistinli genç kızın serbest bırakılmasını istediği ancak mahkemenin bu talebi reddettiği, Ahed’in bunun üzerine mahkeme salonunda “Kahrolsun işgal” diye bağırdığı bildirildi.