Eski Esirler MAHMUD ABBAS’a: Kimin Çıkarı İçin Maaşımızı Kesiyorsun?

Özgürleştirilmiş eski esirler maaşlarının kesilmesinin haksız ve zalimce bir karar olduğunu vurgulayarak hukuk kurumlarını devreye girmeye ve maaşlarının yeniden bağlanmasını sağlamak için üzerlerine düşeni yerine getirmeye çağırdı.

GÖZAT  MAHMUD ABBAS Özgürleşmiş Filistinli ESİRLERE Yardımı Kesti

Gazze’de düzenlenen basın toplantısında, Özgürlerin Vefası anlaşmasında özgürlüğüne kavuşturulan ve sonra Gazze’ye sürgün edilen eski esirlerden Abdurrahman Şedid, özgürleştirilmiş esirlerin maaşlarının kesilmesi kararının haksız ve zalimce bir karar olduğunu dile getirdi.

Şedid açıklamasında Filistin direniş gruplarını bu haksız karar karşısında sorumluluklarını yerine getirmeye ve haksız kararın önüne geçmeye çağırdı.

GÖZAT  GAZZE Halkı RAMAZAN'a Kriz İle Girdi: ELEKTRİK - SU - MAAŞ

Bunun önüne geçilmemesi durumunda kararın zamanla özgürlüklerine kavuşmuş tüm esirleri kapsayacağını hatırlatan Şedid, kararın Filistin Yönetimi’ne birileri tarafından talimat verilmesi sonucu alındığını zannettiklerini ifade etti.

Şedid açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kimin çıkarı için bu maaşlar kesiliyor? Yüzlerce aile çocuklarının geçimini bu maaşlarla sağlıyor. Filistin Yönetimi gençlik baharlarını işgal rejiminin zindanlarında geçirmeye mecbur bırakılmış Filistinlilerin maaşlarını kesmeyi ne hakla kabul edebiliyor?”