Home / Filistin / Filistinli Esirler / ESİRLERİN PİRİ, Abbas Yönetimine Çağrı Yaptı

ESİRLERİN PİRİ, Abbas Yönetimine Çağrı Yaptı

Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan ve esirler arasında en fazla süreyi zindanda geçirdiği için kendisine ‘Esirlerin Piri’ lakabı takılan Nail El-Bergusi Filistin Yönetimi’ne çağrıda bulunarak Siyonist işgal zindanlarında bulunan esirlerin ailelerinin kestiği maaşlarını geri ödemesini istedi.

El-Bergusi mesajında “esirlere ve ailelerine verilen ancak daha sonra kestiğiniz maaşlarını tekrar vermeniz için bizi boş mide (açlık grevi) eylemlerine zorlamayın” dedi.

El-Bergusi’nin yayınladığı mektubu şöyle:

GÖZAT  FİLİSTİNLİ ESİRLER Açlık Grevinin 26. GÜNÜNDE

Siyonist gardiyanlara ve onların baskıcı uygulamalarına karşı, özellikle de şu günlerde kahraman esirlerin yanında durmaktan bir an bile geri durmayan direnişçi halkımıza!…

Vicdanen, ahlaken ve vatanseverlik olarak nefsimize baskı yapan bazı hususlardan artık bıktık. Biz hâlâ ilk ve son düşmanımızı Siyonist gardiyanlar olarak görmekteyiz. Ancak birlikte aynı hücreleri paylaştığımız Gazzeli esir kardeşlerimizin maaşlarının kesilmesi, ırkçı bir ayrımcılık yaptığımızı ortaya koydu.

GÖZAT  İsrail Eski Bir Esiri Daha Yeniden Tutukladı

O nedenle içimize ekilen sorumluluk bilinci, önemli bir sorumlulukla karşı karşıya olduğumu ortaya koyuyor. Binlerce esirle birlikte boş mide (açlık grevi) eylemine giren biri olarak bugün sorumluluğumuzu yerine getirmekten, kardeşlerimize yardım konusunda üzerimize düşeni yapmaktan geri durmayacağız.

Onun için bugün esir hareketi için daha acı olacak boş mide eylemine girmeye bizi zorlamayın. Dün esir olup bugün karar merciinde olanlara karşı eylem yapmaya bizi zorlamayın.

GÖZAT  FİLİSTİNLİ ESİRLER Açlık Grevinin 37. GÜNÜNDE

Açlık grevine girmememiz ancak kesilen maşaların ödenmesi ve esirleri savunmanın ulusal bir görev olarak kalmasına bağlıdır.

Allah’tan halkımıza özgürlük ve zafer diliyoruz.

Kardeşiniz, Nail El-Bergusi Ebu’n-Nur