Esirlerin AÇLIK GREVİ Zaferine En Çon ANNELER Sevindi

Filistinli esir Yasir Ebubekir’in eşi Neğam Ebubekir, “Zaferin Ramazan ayının ilk günüde olması Allah’ın bir fazlı ve ikramıdır. Bugün bütün Filistin halkının sevinci ve esirlerin özgürlüğe kavuşacağı zamanın başlangıcıdır” dedi.

Ebubekir’in çocuğu Ahid ise özelde sevinç duyduğunu belirterek, amcasıyla dün Nablus’taki Kızılhaç Örgütü binasında gün boyu kalma kararı aldıklarını söyledi.
Sevinç gözyaşları

GÖZAT  Siyonist İSRAİL'den TÜRKİYE'ye Turist Sayısı %60 ARTTI

Ajanslara konuşan Vail El-Cağub’un annesi ise göz yaşları içinde sevincini gösterirken, yanındaki kadınların “Açlık grevi sona erdi” demeleri üzerine, kendisi “Biliyorum, bunlar sevinç gözyaşları” dedi.

Haberi alan esir anneleri birbirleriyle kucaklayarak, sevinçlerini paylaştılar ve esirlerin zaferini kutladılar.

GÖZAT  ZAFER DİRENENLERİN: AÇLIK GREVİNE İsrail'in Geri Adımıyla ARA VERİLDİ

Siyonist işgal rejimi zindanlarında “Özgürlük ve Onur” sloganıyla 41 gündür açlık grevi direnişini sürdüren Filistinli esirler, cezaevleri idaresiyle yapılan görüşmelerde yönetimin esirlerin insani olan bütün taleplerini kabul etmesinden sonra eylemi bitirdi.

Esir İşleri Heyeti Başkanı İsa Karakı’ yaptığı açıklamada, esirlerle cezaevleri yönetimi arasında Askalan Cezaevinde yapılan ve 20 saat süren görüşmelerin ardından cezaevleri yönetiminin esirlerin taleplerini kabul ettiğini ve esirlerin açlık grevini sonlandırdıklarını söyledi.