Esir FHKC Liderinin Eşi: Esirler Ölümle Pençeleşirken, Mahmud Abbas Dünyayı Geziyor

Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan ve açlık direnişine öncülük eden liderlerden olan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Genel Sekreteri Ahmed Seadat’ın eşi Abla Seadat Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ı ağır ifadelerle eleştirerek, Abbas’ı 17 Nisan’dan beri açlık grevinde buluna Filistinli esirlerin meselesini takip etme konusunda ihmalkâr davranmakla suçladı.

GÖZAT  HAMAS: Gazze Krizlerinden MAHMUD ABBAS Sorumlu

Filistinli esirlere destek için 1948’de işgal edilmiş Filistin toprakları içinde yer alan Sahnin şehrinde kurulan eylem çadırını ziyaret eden Seadat “Mahmud Abbas’ın şanlı birinci intifadayı başlatanlarla, ikinci intifadada zafer kazanılmasına ön ayak olan kahramanları ölüme terk etmesi makul değildir. Filistin halkına ve esirlerine bir şey olmamış gibi kendisi Amerika, Rusya ve Hindistan’ı gezmektedir” dedi.

GÖZAT  Filistinli Alimler: Abbas-Fetih Yönetiminin İsrail İlişkisi CASUSLUK ve İHANET

Seadat yaptığı açıklamada, Filistin halkının kahraman yavrularına destek vermeyen, onlardan gafil olan ve önemsemeyenleri asla affetmeyeceğini belirterek, er ya da geç onları ağır bir şekilde cezalandıracağını söyledi.

Filistin halkından kahraman esirlere sahip çıkmasını isteyen Seadat, esirlerin bu halkın onurunu, özgürlüğünü savunduklarını belirterek, onların birer birer ölmesine izin vermemesini istedi.