ESİRLER Heyeti: MÜCADELE, Sonuna Kadar Sürecek!

İşgal rejimi zindanlarındaki Esir Hareketi, işgal yönetiminin tüm cezaevlerine yaymak istediği kanser yapıcı cihazlara karşı mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğini açıkladı.

Esir Hareketi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, En-Nakab Cezaevi’nde durumun her an şehit verme noktasına ulaşabileceği uyarısında bulundu.

Bildiride, esirlerin iman dolu göğüsleriyle silahlara karşı koyacakları bir çatışmanın her an patlak verebileceği ifade edildi.

Esirlerin sistematik ve büyük bir saldırıyla karşı karşıya oldukları ifade edilen bildiride, işgal yönetiminin cezaevlerine yerleştirmek istediği sinyal bozucu cihazların radyo ve televizyon sinyallerine engel olduğu ve esirlerde baş ağrısına sebep olduğu kaydedildi.

Yavaş yavaş öldürme politikasına boyun eğmeyeceklerini belirten esirler, “Şayet mutlaka öleceksek özgür insanların arzu ettiği gibi ölelim” dedi.

İşgal yönetiminin demir yumrukla vurma tehdidinin kendilerini korkutmadığını kaydeden Esir Hareketi, işgalcilerin demir yumruğuna dağ gibi sarsılmaz bir iradeyle karşı koyacaklarını söyledi.

İşgal yönetiminin esirleri koğuşlarında katletmek için bahane uydurabileceği uyarısında bulunan Esir Hareketi, Filistin direnişine de bu mücadelede görev düştüğünü belirtti.