Esir Siyonist Askerin Ailesinden Netanyahu’ya Tepki

Gazze Şeridi’nde esir tutulan işgal askeri Hadar Goldin’in babası Simha Goldin, İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde’nin dün akşamki açıklamalarının ardından işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’yu suçladı.

İşgal rejimi televizyonu 2’nci kanalının konuyla ilgili yayınladığı habere göre, Simha Goldin, “Netanyahu esir askerlerin geri getirilmesi için yapılması gerekeni yapmıyor” dedi.

Haberde, Simha Goldin’in Netanyahu’nun uzun süre başbakanlık koltuğunda oturduğuna dikkat çektiği ve buna rağmen Gazze’de Hamas’ın elinde esir bulunan işgal askerlerinin serbest bırakılmasını sağlamak için hiçbir şey yapmadığını söylediği kaydedildi.

Netanyahu, 2014’deki savaşın yıldönümünde yaptığı konuşmada, Hadar ve Oron’un Gazze’den getirilmesi için çok şey yaptıklarını fakat yaptıklarını açıklayamayacaklarını öne sürmüştü.

İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, dün akşam yayınlanan televizyon konuşmasında, Netanyahu başkanlığındaki işgal hükümetinin direnişle esir takası pazarlığı yapmaktan kaçtığını söyledi.

Ebu Ubeyde, esir işgal askerleri dosyasının işgal hükümetinin çok iyi bildiği sebeplerle unutulabileceği veya tamamen kapatılabileceği uyarısında bulundu.

İşgal hükümetinin savaş alanına gönderdiği askerlerin ailelerine yalan söylediğini bildiren Ebu Ubeyde, işgal yönetiminin konuyu görmezden gelmesine gerekçe olarak askerlerin ölü olduğunu ileri sürdüğünü söyledi.