ESİR Siyonistin ANNESİ: Oğlumu Savaşa Göndermedim!

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalının konuyla ilgili haberine göre, esir işgal askerinin annesi Leah Goldin, işgal hükumetinin esir askerlerin geri getirilmesi konusunda herhangi bir karar vermemeye karar verdiğini ifade etti.

İşgal ordusunun Hadar için cenaze merasimi düzenlemesini onayladıklarını belirten Leah Goldin, “Fakat onlar bize ihanet ettiler ve İsrail’de defnedilmesi için Hadar’ın naaşını getirmediler” dedi.

Anne Leah Goldin, oğlunu savaş alanına kendisinin göndermediğini fakat onu gönderenlerin engelleme girişimlerine rağmen Hadar’ı kendisinin geri getireceğini söyledi.

Leah Goldin bu açıklamaları dün esir İsrail askerlerinin serbest bırakılmasını istemek için Gazze Şeridi açıklarında teknelerle gerçekleştirilen gösteri sırasında yaptı.

İşgal güçleri 2011’deki esir takası anlaşmasında serbest bıraktığı Filistinli bin esirden 50 kadarını yeniden gözaltına aldı.

İslami Direniş Hareketi HAMAS, herhangi bir esir takası anlaşması için pazarlığa başlamadan önce söz konusu esirlerin serbest bırakılmasını şart koşuyor.