ESİR Mısri, İSRAİL Zulmünü MEKTUP İle Yazdı

El-Mısri dışarıya gönderdiği ve bir nüshası Mehcetu’l-Kudüs’e ulaşan mektubunda, 2018 yılı başlarında sağlık durumunun kötüleştiğini ve yerinin değiştirildiğini söyledi.

Filistinli esir El-Mısri gönderdiği mektupta ayrıca, nakledildiği Eshel Cezaevi’nde birkaç muayene ve tahlil yaptırdığını, ancak hastalara yönelik ihmali bir politika haline getiren cezaevi idaresinin kendisine tiroid kanseri hastası muamelesi yapmadığını, gereken ilaçları vermediğini, genellikle doktorun ağrı kesici ilaçlar vermekle yetindiğini ifade etti.

Filistinli esir mektubunda ayrıca; “Talebim üzerine beni Esheh’ten Ramon’a naklettiler. Ağustos ayında yıllardır süren rahatsızlığımdan dolayı kolon ameliyatı oldum. Ameliyatta kolonda ve bağırsakların altında şişmelerin görülmesi üzerine uzmana havale edildim. O günden beri gereken tedaviyi beklemekteyim. Aynı şekilde Ekim ayında yapılan muayene ve tahlillerde prostatta sorunlar olduğu ve ciğerimde şişmelerin olduğu anlaşıldı. Bu konuda da henüz bana bir tedavi uygulanmadı. Ramon revirinde uzmana görünmek istedimse de henüz bu konuda bir cevapları olmadı” dedi.

Bir hafta önce boynunun altında şişkinliği fark ettiğini belirten Yusri, kalp ritminde bozukluklar olduğunu, tedaviye ihtiyacının olduğunu, sağlığı daha da bozulmadan yardıma ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Filistinli hasta esir Yüsri El-Mısri, 23/03/1983 yılında doğdu. 09/06/2003 tarihinde tutuklandı. Yirmi yıl ceza verildi. İslamî Cihad Hareketi mensuplarından olan El-Mısri, siyonistlerin zindanlarında işgalcinin ihmali neticesinde sağlık problemleri yaşayan hasta esirlerden biri. Siyonistlerin zindanlarındaki ağır hastalardan biri olarak biliniyor.