ESİR İsrail Askerinin Annesi: SEÇİM Öncesi…

Gazze’deki Filistin direnişinin elinde bulunan Siyonist asker Aron Shaul’un ailesi işgal hükümeti Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan esir takası konusunda Hamas ile anlaşmasını istedi.

Shaul ailesi Siyonist Başbakan Netanyahu’dan Nisan ayında yapılacak seçimlerden önce oğullarının serbest bırakılmasını sağlamasını istedi.

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranoot gazetesinin internet sitesindeki haberine göre, Gazze’deki direnişin elinde bulunan Siyonist askerlerden Aron Shaul’un annesi Benny Gantz ve Moşe Yaalon’u başarısızlıkla suçlayarak “oğlum kaçırıldı, ama onlar bir şey yapmadı” dedi.

Aron Shaul’un annesi yaptığı açıklamasında, “Netanyahu’yu seçimlerden önce bir anlaşmaya varmaya davet ediyorum. Oğlumun evine dönmesini istiyorum. Acaba bu talebimde çok mu abartılı davranıyorum?” dedi.

Hamas’ın askeri kanadı durumundaki Kassam Tugayları daha önce elinde bulunan dört Siyonist askerin fotoğraflarını yayınlamış, daha fazla bilgi için işgalcinin bedel ödemesini talep etmişti.

Kassam Tugayları yeni bir anlaşma için masaya oturmadan önce, işgalcinin daha önce Özgürlerin Vefası anlaşmasıyla serbest kaldıktan sonra tekrar tutuklanan esirlerin serbest bırakılmasını şart koşuyor.