ESİR Hareketi, İSRAİL İle Anlaşmayı Yalanladı

Esirler Enformasyon Ofisi, esir hareketi ile işgal rejimi cezaevleri idaresi arasında anlaşma sağlandığı yönünde sosyal medyada gündeme getirilen iddiaların gerçek olmadığını açıkladı.

Bu tür asılsız haberlerin yayılmasının esirlerin mücadelesine ve esirlere destek için harcanan çabalara zarar verdiğini belirten Esirler Enformasyon Ofisi, yalan haberlerin halkın esirler davasına ilgisini azaltacağını ve işgal rejiminin işine yarayacağını bildirdi.

Esirler Enformasyon Ofisi, herkesin sorumlu davranması ve haberleri kaynaklarından alması gerektiğine dikkat çekerek, esir hareketinin herhangi bir yeni gelişme durumunda bildiri yayınlama gücüne sahip olduğunu hatırlattı.

İşgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirler cezaevleri idaresinin cezaevlerine esirlere rahatsızlık veren sinyal kesici aletler yerleştirme kararına karşı büyük bir mücadeleye hazırlanıyor.

Filistin Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti yayınladığı bildiride, esirlerin cezaevleri idaresiyle yaşadıkları sorunun çözüleceğine ve cezaevlerinde yeniden sükunetin hakim olacağına dair belirtiler olduğunu öne sürmüştü.

Fetih Hareketi’ne bağlı ajans tarafından yayınlanan bildiride, işgal rejimi cezaevleri idaresinin cezaevlerine sinyal kesiciler yerleştirdikten sonra krizin tırmandığı ifade edildi.